Vždy je to o tom, jak se rozhodneš

Jak namícháš svůj protein?

 

 

Představ si, že jsi na našem webu úplně poprvé. Ta představa mě samotného každou noc budí ze spaní a říkám si, jak asi náš zákazník pochopí náš e-shop? Protože je fakt, že nejsme jako ostatní shopy s proteiny. Rozhodli jsme se na to jít trochu jinak. Cestou větší flexibility a svobody. U nás totiž věříme, že nejlepší produkt si sestaví pouze zákazník, tedy ty :)

 

Přes různé varianty a možnosti jsme ve finále dospěli k formě, kdy si finální formu svého proteinu dotvoříš zakoupením různých balíčků, které dají nakonec dohromady tvůj osobitý a vyvážený proteinový nápoj, nebo svačinku. Na začátku je třeba si zodpovědět zásadní otázku: Chci jíst, nebo chci pít?

 

Chci pít

bottle-2032980_1920

Jasně takže chceš pít. Ok, takže budeš míchat klasický proteinový shake. Co je k tomu třeba? No asi v základu by to chtělo protein že jo? Na freedomku najdeš pro tuto chvíli dva druhy proteinů. První je velmi kvalitní WPC protein, vyrobený ultrafiltrací. Druhá varianta je určena pro vegany a lidi, kterým leží na srdci zdraví naší planety země, tedy protein Veganský. Konkrétně je to kombo rýžového a hrachového proteinu, což je dle mnohých odborníků nejlepší možná kombinace.

Takže protein už máš vybraný. Skvělá práce! What is next? To záleží, pač jsi samozřejmě individualita že jo :) Někdo bude ostrej chlapák, případně ostrá holka a pojede si protein zcela bez příchutě. Tedy může ho pít jen tak neochucený, případně ho přidat do různých smoothies. Modří a kulturisté vědí, že ho lze mixovat nejen jako smuty, ale zakomponovat ho třeba do omelety, palačinek, pečiva a dalších skvělých pokrmů. V budoucnu pro vás chystáme i sekci s recepty, kam můžeš přijít a načerpat nějakou tu inspiraci. To ale předbíhám. Zatím jsme stále u pití.

Ok takže máš rozmíchaný protein s vodou, případně mlékem. Je celkem jedno jestli s veganským, nebo klasickým, každej ať si vybere to svoje. Co ale teď? Pokud je někdo huba rozmlsaná jako já, tak občas zatouží si ten protein nějak zpříjemnit. Osobně jsem teda většinou chlapák a piju protein jen tak samotný, protože mi chutná. Zvlášť náš WPC je střela i bez příchutě. Jak jsem předeslal před několika řádky, tak někdy to chce i tu příchuť. Tehdy přichází na řadu naše kategorie příchutě. Když tam zavítáš, najdeš zde momentálně příchutě 4. Jemně pikantní vanilku, kde je opravdová vanilka a ne jen chemie. Za mne asi nejlepší příchuť, ale hodnocení nechám na tobě. Pak je tu klasika. Čokoláda. Evergreen všech dětí co milujou zmrzlinu a taky lidí co už nějakou dobu chlemtají proteiny. Jemná chuť a čokoládové aroma. Prostě klasika. Pak je tu malina. Ta je na rozdíl od předchozích dvou chutí spíše do mírně kyselého tónu, což je super změna. O změně to mimochodem je, protože jedinou jistotou v životě je právě změna a my na freedomku si chceme hrát a bavit se životem. Proto je fajn si dát každý den protein trochu jinak. Stačí že se dřeme v posilce a v práci jako koně, tak si za odměnu dopřejme i příjemný věci. Třeba právě tu variabilitu chutí. To je na tom celým za mě TOP. No a poslední příchuť uzavírá lískový ořech. Kdo ochutná, tak má pocit, že právě slupl Nutellu. Beze srandy spoustě lidí náš lískovej ořech chutná jako Nutella. Příchutě tedy máme a tím pádem jsme i hotový s naším proteinovým nápojem. Více už u něj asi nevymyslíme. Pojďme se tedy podívat na svačinky.

 

Chci jíst alias svačinka

cheese-platter-6153716_1920

Muj parťák Dan nemá rád slovo jídlo. A má pravdu. Nemáme ambici hrát si na náhradu jídla. Protože jídlo má být jídlo a ne jen náhrada. Naše vize je taková, že chceme lidem dát možnost dopřát si efektivní a rychlý proteinový snack, co jim chutná. A to je celé. Naším hlavním posláním je dát lidem možnost míchat si proteinové shaky, ale proč jim nedat možnost, sestavit si i vlastní rychlou proteinovou svačinku? Pojďme se tedy podívat, jaké jsou možnosti.

Čím začít?

Začneme třeba obilovinama. Poněvadž ty jsou takovej základ dle všech těch expertů. Když chceš přidat nějakou tu vlákninu a bejt klasik, tak do svý misky určitě přihodíš ovesný vločky. Tím nikdy nic nezkazíš. Určitě už Arnold si přidával do svý snídaně ovesný vločky. A jestli ne tak si to aspoň takhle rád představuju. Prostě ovesný vločky jsou fakt klasika a k fitness patří, takže musí být v nabídce. No a pak jsou tu pro asia nadšence jako já taky rýžové vločky. Aby to bylo pestřejší. Obě varianty obilovin jsou v instantní formě, protože hledí na tebe a na tvůj drahocenný čas.

 

Máme protein i sacharidy. Jaký makronutrient ještě chybí milé děti?

Jasně, jsou to tuky. Získáváš zlatého bludišťáka za správnou odpověď. Ideálně chceš kvalitní tuky. Obecně velmi kvalitní tuk najdeš v ořeších, takže šup s nima do mixu. U nás momentálně máme mandlovou mouku, která je mletá na jemno. Jinými slovy, klidně ji můžeš dát i do smoothie, stejně jako do svačinky. Záleží na tobě. Další zástupce ořechu je klasický vlašský ořech. Vybrali jsme ho jako prvního zástupce, protože je to naše lokální potravina a přitom nabízí kvalitní portfolio živin. Včetně těch prospěšných tuků. Jen malé info na závěr. Pokud nevíš, tak ořechy je ideální několik hodin před konzumací namáčet. Poskytují pak tělu více živin, než jen v suchém stavu. Takže se to vyplatí, pokud je na to čas.

 

Co takhle trochu ovoce

strawberry-1330459_1920

Základní kameny už v misce máš. Zbývá ještě dobarvit a obohatit vitamíny. Na to je zcela ideální lyofilizované ovoce. Jeho výhoda spočívá v tom, že je sušené mrazem, čili většina vitamínů je v něm stále zachována. Navíc celou svačinku neskutečně rozsvítí. Na shopu najdeš pro tuto chvíli lyo jahody, banány a dračí ovoce. Prostě pecka!

 

Řada PreWorkout

Na závěr ještě pár slov k řadě PreWorkout. Jdeš cvičit, nebo tě čeká náročný den. Jasně buď pojedeš old school a dáš si kafe. Nic proti výbornýmu kafeti, sám ho mám rád. Někdy to chce ovšem změnu. Náš produkt  pomáhali vyvíjet profíci z řad cyklistiky. A jak dobře víš, tihle borci něco vědí o dopingu :D Ne teď vážně. PreWorkout je ultra skvělou záležitostí, jak začít svůj trénink, případně náročnej task během dne. Narvanej červenou řepou a celou řadou adaptogenů, poskytuje PreWorkout tvému tělu dostatek energie a síly. Zkus sám a uvidíš ;)

A to je asi tak všechno...tadý dááádýýdáá

Omlouvám se za svoji dětinskost, ale ono to jinak nejde, když máte radost ze svého produktu. Mimochodem mám pocit, že od té doby co sleduji Anabolic Horse kanál, tak se to týká i velkých nařvaných borců, takže ve finále why not ;) Ok to je tedy k tomu, jak se na našem shopu pohybovat vše a těším se na viděnou zase příště. Ať už na venkovním workoutu, nebo tady u nás na shopu. Zdarec!

 

Podepsán tým freedomprotein.cz