Vždy je to o tom, jak se rozhodneš

Guarana - 6 otázek a odpovědí. Co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat.

 

Guarana je často používána pro redukci únavy, boost energie a jako pomocník při učení na zlepšení paměti. Je často spojována s 

  • lepším zdravím srdce
  • redukcí váhy
  • úlevou od bolesti
  • zdravějším vzhledem pokožky
  • sníženým rizikem vzniku rakoviny
  • menším rizikem vzniku očních onemocnění vlivem stárnutí

Současně je obsažena v naší řadě produktů PreWorkout pro lepší kondici a performance. 
#1 Na co si dát pozor?

Guarana obsahuje kofein, který dokáže zrychlit nervový systém. Pokud ji budeš užívat s ostatními stimulanty naráz, může dojít k vážným problémům, včetně zvýšeného srdečního tepu a zvýšeného krevního tlaku.  #2 Je guarana to samé co kofein?

coffee-171653_1920

Je to rostlina pocházející z Amazonie a její listy obsahují 4x více kofeinu, než kakaové boby. #3 Potlačuje guarana chuť na jídlo?

Ano. Po staletí je tato rostlina používána k rozmanitým účelům a omezení chuti k jídlu k nim patří také. Guarana má v sobě více kofeinu, než jakákoliv jiná rostlina na světě. Právě kofein má schopnost snižovat tvůj apetit a zrychlit ti metabolismus. Tato znalost u našich přírodních nakopávačů je právě tou proměnou, která brání všem mlsným jazýčkům v přehnaných chutích na nevhodná a nezdravá jídla během dne. #4 Jaká strava obsahuje guaranu?

Zejména semena samotné rostliny ji obsahují nejvíce. Dále guaranu najdeš v energy drinku RedBull.  Ten je nejvíce známý, každopádně ji obsahuje spousta dnes znamých energy drinků. Je také obsažena v podpultově prodávaném zboží, určenému k hubnutí a prodává se též jako afrodisiakum. 

 

#5 Kolik je guarany v Red Bullu?

redbull-924061_1920

Množství se pohybuje do 300mg na jednu plechovku.

 

#6 Je guarana bezpečná?

Při konzumaci v rozumném a doporučeném dávkování je guarana bezpečná. Je třeba dbát na dávkování. Vzhledem k vysokému obsahu kofeinu může dojít při dávce vyšší než 400mg k vedlejším účinkům. 

  

S pozdravem tým freedomprotein.cz